2024. Június 08. - 04:44:32
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: keverem-kavarom  (Megtekintve 180907 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

2008. Október 01. - 22:18:44
Válasz #270
Nem elérhető

Rencsi



Hamis vadas


Ez Rencsi nagyon jól hangzik. Diéta után ez lesz az első,amit megkóstolok.  ****:))))))

Örülök, h tetszik!  ;)
Kíváncsiságból csináltam a következő ételt (hivatalosan nem tudom, hogyan kellett volna). Nekem nagyon megízlett, diéta utánra pont jó is.  ;D

mézes-mustáros csirkemell balzsamecetes szósszal

A húst előkészítettem: só+bors+vékonyan mustárral megkentem, majd 1 órára hűtőbe tettem.
Egy serpenyőben olajat hevítettem a hús mindkét oldalát hirtelen megsütöttem (így az értékes húsnedvek bent maradnak) majd lentebb vettem a lángot és 1 ek. mézzel megkentem a húsok tetejét, fedő alatt készre sütöttem minkét felét. (kiszedtem, beborítottam)

A szósz: A visszamaradó zsiradékba 1 kisebb ek-nyi balzsamecetet öntöttem. Miután abbamaradt az intenzív sercegés 1 dl tejjel felöntöttem. Egy ek. liszttel besűrítettem. Megkóstolva sóval utólag ízesítettem (ízlés szerint mehet bele kis méz, bors, és jól illene hozzá durvára vágott dió is szerintem) A rizs egyhangúságát nagyon fel tudja dobni.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 01. - 22:29:14
Válasz #271
Nem elérhető

Boresz


Trony ,jó az ötlet,vaniliás fehérje beszerzését követően ki lesz próbálva. :-){
 
Rencsi drága,a képek fantörpikusak. Beindult a nyálelválasztásom  /7% ,ha álmomban is enni fogok ,annak majd te leszel az oka  :D Felvettem ezt is a listára.Itthon befonják a hajukat ha megtudják miket zúditok rájuk  @-o  ;D .
nem értek semmihez,csak azért vagyok itt mert jó a társaság

2008. Október 01. - 22:40:15
Válasz #272
Nem elérhető

Rencsi


magunkal vihetö kaja @-o
GErényi ZOli adta ezt a receptet( magyar kupán nyert, magyar bajnokságon indul most)
80graam zabliszt
200 gramm zabpehely
4tojás
elkevered:D
száraz lessz nagyon de nyugi!
bele elöre beízesített túrót!
jó sürü legyen!
kis teflonba be  olajon, sütni ilyen amerikai palacsinta szerü lessz, óvatosan forgasd amikor már megsült!
kihülve relatív finom, és kézben is vihtö, fogyasztható!
ebböl két lepény jön ki!

A túrót mivel ízesíted előre? diet lekvár/ fehérje/ gyümölcs/édesítő esetleg fahéj ?  ????...

"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 01. - 22:51:20
Válasz #273
Nem elérhető

fastor


magunkal vihetö kaja @-o
GErényi ZOli adta ezt a receptet( magyar kupán nyert, magyar bajnokságon indul most)
80graam zabliszt
200 gramm zabpehely
4tojás
elkevered:D
száraz lessz nagyon de nyugi!
bele elöre beízesített túrót!
jó sürü legyen!
kis teflonba be  olajon, sütni ilyen amerikai palacsinta szerü lessz, óvatosan forgasd amikor már megsült!
kihülve relatív finom, és kézben is vihtö, fogyasztható!
ebböl két lepény jön ki!

A túrót mivel ízesíted előre? diet lekvár/ fehérje/ gyümölcs/édesítő esetleg fahéj ?  ????...

fahéjjal, joghurtal, mézzel, cukorral, attól függ mihez van kedvem! gondolkodtam rajta hogy körözöttet csinálok a túróból és úgy sütöm meg a lepényt @-o
"evidens volt,hogy FASTor a leggyorsabb,csak kicsit lassan éri a kiteljesedését.
Egy hónap múlva eléri a FASTER rangot és jövőre már FASTEST-ként köszönthetjük!!!" by Hopika ;D

Az utolsó napon pedig szeretnék komótosan de mosolyogva,kedvesen de kellő szigorral és tartással, keményre duzzadó izmokkal és önbizalommal...iszonyatosan berugni OTTHON ;D ba Stereó

2008. Október 01. - 23:10:13
Válasz #274
Nem elérhető

Rencsi


fahéjjal, joghurtal, mézzel, cukorral, attól függ mihez van kedvem! gondolkodtam rajta hogy körözöttet csinálok a túróból és úgy sütöm meg a lepényt @-o

Akkor meg ha tennél bele kis újhagymát feldobnád vele az egészet sztem. (bár igaz, én azon furcsa emberek közé tartozom, aki fekete borssal eszi a tejberizst..)

Cressler! ide jöhet ám a hortobágyi palacsintád receptje, ha már emlegetted!  :P  ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 01. - 23:11:06
Válasz #275

B1ll4

Vendég
Rencsi , fagyasztott halat , lehet tőkehaltörzs vagy más halacska , hogy tudnád feldolgozni ehető formába ? :)

2008. Október 01. - 23:15:25
Válasz #276
Nem elérhető

Cressler


fahéjjal, joghurtal, mézzel, cukorral, attól függ mihez van kedvem! gondolkodtam rajta hogy körözöttet csinálok a túróból és úgy sütöm meg a lepényt @-o

Akkor meg ha tennél bele kis újhagymát feldobnád vele az egészet sztem. (bár igaz, én azon furcsa emberek közé tartozom, aki fekete borssal eszi a tejberizst..)

Cressler! ide jöhet ám a hortobágyi palacsintád receptje, ha már emlegetted!  :P  ;D
áááá nem akarom elvenni a kenyeredet   ;)
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Október 01. - 23:26:31
Válasz #277
Nem elérhető

Rencsi


Rencsi , fagyasztott halat , lehet tőkehaltörzs vagy más halacska , hogy tudnád feldolgozni ehető formába ? :)
Általában így szoktam elkészíteni, mert gyorsan megvan(fél óra), nem kell kevergeti (jénaiban sül szépen magától), és a mártás is egyből kész, hogy jobban csússzon a rizs.  ;) A foghagyma meg nagyon megy hozzá, a kapri bogyó is, +só+bors. Ráadásul zsiradék sem kell.
http://www.bodybuilding.hu/supersite/forum/index.php?topic=398.30

Sokan szokták még rántani: tojásos-zsemlés panírban, vagy lisztes-őrölt fűszerpaprikásban, majd kisütni. (én a fagyasztottat nem szeretem rántani vmiért...)
Nemrég találtam egy jó receptet, halas fasírt, majd az is sorra kerül.  :)
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 01. - 23:30:13
Válasz #278
Nem elérhető

Cressler


Na jó  ;D
700g csirkecickót kis kockákra kell vágni. 2 nagy hagymát is pici kockákra.
A hagymát kis olajon el kell kezdeni sütni ha "üveges" akkor rá a só bors majd a csirke és kb 3 teás kanál paprika (én még teszek bele gulyáskrémet is).
35-40 percig fő aztán lyukacsos kanállal ki kell szedni a csirkemellet majd ledarálni.
A lébe pedig 2 kis pohár tejfölt 2 evőkanál lisztel kell bekeverni én botmixerrel szoktam mert kézzel nehéz.

A palacsinta 300g liszt 2-2dl tej és víz és egy kis só és olaj.

aztán a palacsintába, szaft husi összehajtogatod és rá még szaft és tejföl  /7%

remélem egy lépést se hagytam ki :)
The Iron is the best antidepressant I have ever found. There is no better way to fight weakness than with strength. Once the mind and body have been awakened to their true potential, it's impossible to turn back.

"Tudnod kell, hogy a felhőkön túl mindig kék az ég!"

You want something? Go and get it!

2008. Október 01. - 23:39:43
Válasz #279
Nem elérhető

Rencsi


Na jó  ;D
....
Łł= (Már épp küldeni akartam, h ne futamodj meg  :D )
Meg is fogom csinálni ezt is (meg Lady receptjei közül is), még ebben az évben.  ;D
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 02. - 06:50:56
Válasz #280
Nem elérhető

FirstLady


Na jó  ;D
700g csirkecickót kis kockákra kell vágni. 2 nagy hagymát is pici kockákra.
A hagymát kis olajon el kell kezdeni sütni ha "üveges" akkor rá a só bors majd a csirke és kb 3 teás kanál paprika (én még teszek bele gulyáskrémet is).
35-40 percig fő aztán lyukacsos kanállal ki kell szedni a csirkemellet majd ledarálni.
A lébe pedig 2 kis pohár tejfölt 2 evőkanál lisztel kell bekeverni én botmixerrel szoktam mert kézzel nehéz.

A palacsinta 300g liszt 2-2dl tej és víz és egy kis só és olaj.

aztán a palacsintába, szaft husi összehajtogatod és rá még szaft és tejföl  /7%

remélem egy lépést se hagytam ki :)
Nekem ebben kicsit sok a tej és a tejföl, szóval inkább Rencsi majd leteszteli ;)

Egyébként én a hortobágyi palacsintát hasonlóan készítem, annyi a különbség, hogy csontos csmellett veszek, és úgy abból főzök tejfölös csirkepörköltet, amikor kész (addigra kisütöm a palacsintát) kiveszem belőle a csontos csirkemellet, és úgy vágom le a a húst a csontról egyébként le is válik magától már, de nem kockára, hanem juliennre vágom (nagyon vékony csíkokra, nagyjából, mint a reszeltrépa)... ettől majdnem pépes lesz maga a hús (majdhogynem a darálhúsnál is pépesebb), hozzá pici szósz, és úgy töltöm bele a palacsintába, aztán persze nyakonöntöm a palacsintákat a szósszal  ****:))))))
Ja, és én nem háromszögre hajtogatom, hanem kis párnácskákra (közepére csmell, behajt háromnegyedig a felső-, majd az alsó szélét, aztán háromnegyedig a jobb-, majd a baloldalát ;) )
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2008. Október 02. - 10:07:59
Válasz #281
Nem elérhető

Rencsi


Köszi Lady meg Cressler a Hortobágyi pali tippeket!  ****:))))))
A szakácskönyvekben lévő leírás nem tetszett meg, otthon meg nem szoktunk ilyet csinálni. A juliennre vágás jó ötlet, úgysincs az albiban mixerem..a jövőhéten a csajokkal neki is látunk!  ****:)))
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 09. - 23:10:38
Válasz #282
Nem elérhető

Rencsi


Elkészült a hortobágyi palacsinta! sikerült!  ****) A poén az egészben, hogy még eddig nem ettem ilyet, úgyhogy nem tudom pontosan milyen ízűnek kellene lennie, de megnyugtattak jó lett!  ;D
Köszi a tanácsokat, hasznukat vettem! ****:))))))
Remélem nektek is hasonló képen nézett ki. (1.kép) :D

Fehérjével töltött palacsinta
Mivel több palacsintát csináltam, ezért készült fehérje töltésű is. Hasonló, mintha pudinggal lenne töltve. (2.kép)
A krém 6 db-hoz: 3 dl tejet felfőzünk jó sűrűre 2 ek. liszttel, majd belekeverünk két mérő fehérjét. Én csokisat csináltam.
"Amit nem tudunk megtenni, ne akadályozzon bennünket abban, amit megtehetünk!" /John Wooden/

2008. Október 09. - 23:19:15
Válasz #283
Nem elérhető

Gabe


Elkészült a hortobágyi palacsinta! sikerült!  ****) A poén az egészben, hogy még eddig nem ettem ilyet, úgyhogy nem tudom pontosan milyen ízűnek kellene lennie, de megnyugtattak jó lett!  ;D
Köszi a tanácsokat, hasznukat vettem! ****:))))))
Remélem nektek is hasonló képen nézett ki. (1.kép) :D

Fehérjével töltött palacsinta
Mivel több palacsintát csináltam, ezért készült fehérje töltésű is. Hasonló, mintha pudinggal lenne töltve. (2.kép)
A krém 6 db-hoz: 3 dl tejet felfőzünk jó sűrűre 2 ek. liszttel, majd belekeverünk két mérő fehérjét. Én csokisat csináltam.
:-){
k. jól néznek ki, ha az ízük csak fele ilyen jó  /7% /7% /7%
"Yeah buddy, light weight baby!"

2008. Október 14. - 12:37:58
Válasz #284

Torony

Vendég
csak hogy a hozzám hasonló konyhai analfabétáknak is legyen itt valami:

Alapanyag mindenhol a csirkemellkocka, sütés előtti fűszerezést és/vagy utáni önteteket írok.;

1. fűszer: só, bors. Ha megpirult akkor egy konzerv Bonduelle „Vörösbab csípős mexikói mártásban” vagy van ilyen mexikói mix csípős mártásban. Ráborítod (kb egy kiló húsra) és összerottyantod 3-4 percig. Rizsre rá, lehet javítani rottyantás közben egy kis erőspistával, módjával.

2. Mexikói 2: knorr rafinéria (?) mexikói alap (por). Csirke só bors, megpirít, utána 4 deci víz, egy zacskó mexikói alap, elkever, egy kiskanál erőspista, egy konzerv bonduelle (natúr) vörösbab, egy konzerv kukorica (mindkettő lecsöpögtetve) jól keverd össze és forrald még 3-4 percig.

3. fűszer: só bors őrölt szerecsendió. Ha megpirult, 3 deci 10% Meggle light tejszín, egy kiskanál liszt, apróra vágott kaporlevél (vagy szárított, zacskós). Addig rotyogtasd, amíg sűrű kevergetés mellett besűrűsödik.

4. knorr rafinéria „pirított hagymás csirke” alap, csirkére só bors, megpirít, utána a húsra rászórod a zacskó tartalmát, alaposan elkevered, utána jön csak a 2 deci víz és 2 deci Meggle light tejszín. Főzd össze, 2 perc.

5. só, bor, sültcsirke fűszersó vagy vegeta. Ha megpirult, két részben lapátold át két részletben egy kisebb, de magas falú tepsibe. Fele át, rá egy réteg felkarikázott póréhagyma, és egy vékony réteg reszelt füstölt sajt, még egy réteg hús, rá póréhagyma meg füstölt sajt. 200 fokra melegített sütőbe told be addig, míg a sajt a tetején kicsit meg nem pirul. Ez max. 10 perc.