2024. Május 23. - 10:58:20
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 402207 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2009. Június 05. - 12:51:39
Válasz #1500
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Hagggyátok abba!
A politikának semm értelme-a zenének van...idősebb,mint a politika... #:-)

Kb. egyidős a kettő  ;D Már a barlangban is szavaztak a hazafiságra, meg a mamutokra meg ilyesmi; de mindegy inkább én is szivesebben meghallgatok egy Hopika lemezt, mint ezt a félrebeszélést, ami itt folyik.  ****:))))))  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 12:52:44
Válasz #1501
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Efit ez így gyenge nagyon ...
Ez csak személyeskedés és fantáziálás továbbra is, ragadós ez nálatok úgy látom  ;D


Szerintem azzal, hogy "nincs ideológiád", Te kezdted a személyeskedést, anélkül, hogy ismernéd azt akihez beszélsz. Erre én csak válaszoltam neked azzal, hogy hogyan látszol Te innen a monitor tulsó oldaláról.
Najó srácok ez nekem nem adja  :-\
Auf wiedersehen !

Magyarul is elköszönhettél volna egy magyar fórumon, igazán.  ;D Legalább stílus kellene a bullshit ideológia mellé...
Na tessék elővettem az internacionalista, szolidáris oldalam és az se jó  :'(

Semmi nem jó! morr... morr...  ;D Ha vita, akkor legyen vita  :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 12:54:32
Válasz #1502
Nem elérhető

hopika


Hagggyátok abba!
A politikának semm értelme-a zenének van...idősebb,mint a politika... #:-)

Kb. egyidős a kettő  ;D Már a barlangban is szavaztak a hazafiságra, meg a mamutokra meg ilyesmi; de mindegy inkább én is szivesebben meghallgatok egy Hopika lemezt, mint ezt a félrebeszélést, ami itt folyik.  ****:))))))  :D

Ha célzás volt-akkor vettem...
Dobj egy címet és repítem jövő héten...
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Június 05. - 12:56:32
Válasz #1503
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Hagggyátok abba!
A politikának semm értelme-a zenének van...idősebb,mint a politika... #:-)

Kb. egyidős a kettő  ;D Már a barlangban is szavaztak a hazafiságra, meg a mamutokra meg ilyesmi; de mindegy inkább én is szivesebben meghallgatok egy Hopika lemezt, mint ezt a félrebeszélést, ami itt folyik.  ****:))))))  :D

Ha célzás volt-akkor vettem...
Dobj egy címet és repítem jövő héten...

Ha küldenél egyet a Lurdy-ba, nekem az is jó lenne.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 12:57:23
Válasz #1504
Nem elérhető

hopika


Hagggyátok abba!
A politikának semm értelme-a zenének van...idősebb,mint a politika... #:-)

Kb. egyidős a kettő  ;D Már a barlangban is szavaztak a hazafiságra, meg a mamutokra meg ilyesmi; de mindegy inkább én is szivesebben meghallgatok egy Hopika lemezt, mint ezt a félrebeszélést, ami itt folyik.  ****:))))))  :D

Ha célzás volt-akkor vettem...
Dobj egy címet és repítem jövő héten...

Ha küldenél egyet a Lurdy-ba, nekem az is jó lenne.

Ok-majd akkor kézről-kézre jár... @-o
Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2009. Június 05. - 13:36:25
Válasz #1505
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Jelenleg lehet, hogy nem igaz, de akkor is ezen a területen van a legnagyobb potenciál, minden gazdasági lap azt emlegeti állandó jelleggel ,hogy 17-18 millió embert képes ellátni a mezőgazdaság és sok munkahelyet lehetne teremteni vele, illetve a ráépülő könnyűiparral és mezőgazdasági gépgyártással.

Ez is csak Fantáziálás Norbi. Egy tanár (ha jól tudom eredetileg az vagy) fantáziálása a mezőgazdaságról és a gazdaságról.

Egyébként, mivel nem tudok szabadulni ettől a témától(Jobbik), még feltenném a kérdést, hogy Morvai milyen alapon beszél a mezőgazdaságról? Egy emberi jogi ügyvédnek mi köze van a mezőgazdasághoz? Mi köze van a Jobbik ideológiájának a mezőgazdasághoz vagy a gazdasághoz egyáltalán? Morvait megnézve a Jobbik, sem az emberi jogokat, sem a vállalkozókat illetően, sem a mezőgazdaságot és gazdaságot illetően nem hiteles. Rendben van viszont az is, hogy én sem tudok egy politikust sem, aki hiteles lenne most ezekben az ügyekben.

Egyébként a mezőgazdaság elég komplex téma, amihez nekem sincs semmi közöm, de ránézve a magyar mezőgazdaság előző 20 évére, valóságos embargót kellene bevezetni(más EU országok ellen) ahhoz, hogy a magyar mezőgazdaság növekedni tudjon talán. Ezt a Jobbik megteszi? és mégis hogyan?

Vázold fel tisztábban nekem ezt a dolgot Norbi és esküszöm a Jobbik-ra szavazok, ha birtokomban lesz a tudás.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 14:03:25
Válasz #1506
Nem elérhető

madinorbi


Jaja vannak tanári végzettségeim is.
Nos én nem vagyok agrár mérnök, kettővel a posztom után írt Bubee, ő sztem valami olyasmi, ahogy emlékszem.
Nem vagyok Ep. listás és Jobbik aktivista sem, de amint elnézlek most nagyon szeretnél valamit bizonyítani, kilépsz a fórumról elolvasol 2 cikket, megnézel 3 youtube-ot , aztán visszajössz kötekedni, ha érdekelnek ennek a pártnak az elképzelései, ill. a megvalósítás mikéntje talán egyszerűbb lenne nekik írni, szinte 100%ra veszem, hogy válaszolnak neked sőt 700-800 lakossági fórumot tartottak az elmúlt félévben, ott személyesen is felteheted kérdéseidet.

Egyébként a legszörnyűbb az egészben, azaz, hogy olyan valakivel kell kommunikálnom, akit nem érdekel az egész, szted én vagyok Jézus, hogy felnyissam a szemed, vagy az a célom, hogy megtérítselek?  **:))))*

Ezeket a számokat és kijelentéseket, speciel most már minden párttól lehet hallani, Karsaitól kezdve, a fidesz agrár blogján keresztül, minden párt szájából. A 17-18 milliós számot a hvg-ből vettem, kicsit finomítottam rajta, hogy ne legyen túlzó ők 20 milliót írtak.
Továbbá, kikövetkeztethető, némi paraszti logikával, hogy ha a multik meg lesznek adóztatva, akkor a haza kis és közép szféra versenyképessége nő, ill. ha kötelezik az összes multit arra, hogy azokat a termékeket kell árulniuk, amiket itthon is előállítanak, ill. mindezt egy olyan áron veszik át ami mindkét félnek megfelelő, akkor ... ezek elemei a Jobbik programjának. Azt a kérdést, hogy hogyan tudják kiszorítani az erős külföldi versenytársakat csak tőlük tudhatod meg, ily esetben valószínűleg újra gondolnák az uniós tagság előnyeit, hátrányait. Vona Gábor speciel a keleti piacok felé fordulna export ügyben, ő Oroszországot és Kínát említette a világ 2 legnagyobb élelmiszer exportőrét, mint lehetséges variációkat.
Az embargó nem új szabadalom, szinte mindegyik nyugati ország a saját termékei eladását erőlteti a kereskedőkre. Példaként hagy említsem Angliát, ahol tejet, húst, tojást és sok mást csak az angol termelőktől vásárolhat a kereskedő.

Morvai, mint gazdasági szakember valóban nem hiteles, gondolom az ő általa említett sorok nem tőle származnak, mint egy ügyvivői pozíciót testesít meg, jelen állás szerint.
A leglényegesebb pont viszont az, hogy a Fidesz 2/3-os többséggel nyeri a választásokat, mind kettőt, így az érdeklődésed tárgyát képező párt kormányzására még várni kell.
szekönd editör mentes felhasználó

2009. Június 05. - 14:25:48
Válasz #1507
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Jaja vannak tanári végzettségeim is.
Nos én nem vagyok agrár mérnök, kettővel a posztom után írt Bubee, ő sztem valami olyasmi, ahogy emlékszem.
Nem vagyok Ep. listás és Jobbik aktivista sem, de amint elnézlek most nagyon szeretnél valamit bizonyítani, kilépsz a fórumról elolvasol 2 cikket, megnézel 3 youtube-ot , aztán visszajössz kötekedni, ha érdekelnek ennek a pártnak az elképzelései, ill. a megvalósítás mikéntje talán egyszerűbb lenne nekik írni, szinte 100%ra veszem, hogy válaszolnak neked sőt 700-800 lakossági fórumot tartottak az elmúlt félévben, ott személyesen is felteheted kérdéseidet.

Egyébként a legszörnyűbb az egészben, azaz, hogy olyan valakivel kell kommunikálnom, akit nem érdekel az egész, szted én vagyok Jézus, hogy felnyissam a szemed, vagy az a célom, hogy megtérítselek?  **:))))*

Ezeket a számokat és kijelentéseket, speciel most már minden párttól lehet hallani, Karsaitól kezdve, a fidesz agrár blogján keresztül, minden párt szájából. A 17-18 milliós számot a hvg-ből vettem, kicsit finomítottam rajta, hogy ne legyen túlzó ők 20 milliót írtak.
Továbbá, kikövetkeztethető, némi paraszti logikával, hogy ha a multik meg lesznek adóztatva, akkor a haza kis és közép szféra versenyképessége nő, ill. ha kötelezik az összes multit arra, hogy azokat a termékeket kell árulniuk, amiket itthon is előállítanak, ill. mindezt egy olyan áron veszik át ami mindkét félnek megfelelő, akkor ... ezek elemei a Jobbik programjának. Azt a kérdést, hogy hogyan tudják kiszorítani az erős külföldi versenytársakat csak tőlük tudhatod meg, ily esetben valószínűleg újra gondolnák az uniós tagság előnyeit, hátrányait. Vona Gábor speciel a keleti piacok felé fordulna export ügyben, ő Oroszországot és Kínát említette a világ 2 legnagyobb élelmiszer exportőrét, mint lehetséges variációkat.
Az embargó nem új szabadalom, szinte mindegyik nyugati ország a saját termékei eladását erőlteti a kereskedőkre. Példaként hagy említsem Angliát, ahol tejet, húst, tojást és sok mást csak az angol termelőktől vásárolhat a kereskedő.

Morvai, mint gazdasági szakember valóban nem hiteles, gondolom az ő általa említett sorok nem tőle származnak, mint egy ügyvivői pozíciót testesít meg, jelen állás szerint.
A leglényegesebb pont viszont az, hogy a Fidesz 2/3-os többséggel nyeri a választásokat, mind kettőt, így az érdeklődésed tárgyát képező párt kormányzására még várni kell.


Rendben Norbi, ez már egy kicsit értelmesebb hozzászólás volt tőled.

Kb. annyira érdekel az az ország, amiben élek majdnem 40 éve, mint amennyire téged, ha nem jobban. Tehát ezeket a lekezelő megjegyzéseket mellőzhetnéd, mert én is tudok neked ilyeneket írni, ha akarod vég nélkül. Semmit sem szeretnék neked bizonyítani. Nekem úgy tűnt a mai hozzászólásaidból, mintha te szerettél volna bebizonyítani itt pár dolgot úgy hogy fogalmad sincs arról amiről beszész. Újságokból veszel pár adatot és fantáziálni kezdesz. Nekem meg így jön le, amiket írsz.

1. Vona Gábor a keleti piacok felé fordulna, ahol éppen miránk várnak, nem? A világ két legnagyobb exportőre ránk vár, hogy importálhasson tőlünk. Nevetséges ez, Norbi. Legalább gondold végig, mielőtt leírod.

2. Az EU-ban a közösségi megállapodás szerint szabad áruforgalom van. Mutasd már meg nekem, hogy milyen törvényt hoztak ez ellen Angliában.

3. Milyen tőkével akarják finanszírozni a gazdasági és a mezőgazdasági növekedést Magyarországon?


"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 14:30:54
Válasz #1508
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
A multikkal szemben pedig kis és középvállalkozásoknál nem az adóztatás különbsége okozza a versenyhátrányt elsősorban(ezt a koncepciót csak a demagóg népnek lehet eladni), hanem a szervezeti erő, ami a multik mögött áll. De ha értenél egy kicsit a gazdasághoz. akkor nem fantáziálnál arról, hogy az adóztatás megöli majd a multikat. Hülyeség.

A KKV-k versenyképessége mindig el fog törpülni a multikkal szemben. (Hacsak nem egy másik bolygóra költözünk, ahol nincs gravitáció.  :D)
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 14:39:06
Válasz #1509
Nem elérhető

madinorbi


Jaja vannak tanári végzettségeim is.
Nos én nem vagyok agrár mérnök, kettővel a posztom után írt Bubee, ő sztem valami olyasmi, ahogy emlékszem.
Nem vagyok Ep. listás és Jobbik aktivista sem, de amint elnézlek most nagyon szeretnél valamit bizonyítani, kilépsz a fórumról elolvasol 2 cikket, megnézel 3 youtube-ot , aztán visszajössz kötekedni, ha érdekelnek ennek a pártnak az elképzelései, ill. a megvalósítás mikéntje talán egyszerűbb lenne nekik írni, szinte 100%ra veszem, hogy válaszolnak neked sőt 700-800 lakossági fórumot tartottak az elmúlt félévben, ott személyesen is felteheted kérdéseidet.

Egyébként a legszörnyűbb az egészben, azaz, hogy olyan valakivel kell kommunikálnom, akit nem érdekel az egész, szted én vagyok Jézus, hogy felnyissam a szemed, vagy az a célom, hogy megtérítselek?  **:))))*

Ezeket a számokat és kijelentéseket, speciel most már minden párttól lehet hallani, Karsaitól kezdve, a fidesz agrár blogján keresztül, minden párt szájából. A 17-18 milliós számot a hvg-ből vettem, kicsit finomítottam rajta, hogy ne legyen túlzó ők 20 milliót írtak.
Továbbá, kikövetkeztethető, némi paraszti logikával, hogy ha a multik meg lesznek adóztatva, akkor a haza kis és közép szféra versenyképessége nő, ill. ha kötelezik az összes multit arra, hogy azokat a termékeket kell árulniuk, amiket itthon is előállítanak, ill. mindezt egy olyan áron veszik át ami mindkét félnek megfelelő, akkor ... ezek elemei a Jobbik programjának. Azt a kérdést, hogy hogyan tudják kiszorítani az erős külföldi versenytársakat csak tőlük tudhatod meg, ily esetben valószínűleg újra gondolnák az uniós tagság előnyeit, hátrányait. Vona Gábor speciel a keleti piacok felé fordulna export ügyben, ő Oroszországot és Kínát említette a világ 2 legnagyobb élelmiszer exportőrét, mint lehetséges variációkat.
Az embargó nem új szabadalom, szinte mindegyik nyugati ország a saját termékei eladását erőlteti a kereskedőkre. Példaként hagy említsem Angliát, ahol tejet, húst, tojást és sok mást csak az angol termelőktől vásárolhat a kereskedő.

Morvai, mint gazdasági szakember valóban nem hiteles, gondolom az ő általa említett sorok nem tőle származnak, mint egy ügyvivői pozíciót testesít meg, jelen állás szerint.
A leglényegesebb pont viszont az, hogy a Fidesz 2/3-os többséggel nyeri a választásokat, mind kettőt, így az érdeklődésed tárgyát képező párt kormányzására még várni kell.


Rendben Norbi, ez már egy kicsit értelmesebb hozzászólás volt tőled.

Kb. annyira érdekel az az ország, amiben élek majdnem 40 éve, mint amennyire téged, ha nem jobban. Tehát ezeket a lekezelő megjegyzéseket mellőzhetnéd, mert én is tudok neked ilyeneket írni, ha akarod vég nélkül. Semmit sem szeretnék neked bizonyítani. Nekem úgy tűnt a mai hozzászólásaidból, mintha te szerettél volna bebizonyítani itt pár dolgot úgy hogy fogalmad sincs arról amiről beszész. Újságokból veszel pár adatot és fantáziálni kezdesz. Nekem meg így jön le, amiket írsz.

1. Vona Gábor a keleti piacok felé fordulna, ahol éppen miránk várnak, nem? A világ két legnagyobb exportőre ránk vár, hogy importálhasson tőlünk. Nevetséges ez, Norbi. Legalább gondolg végig, mielőtt leírod.

2. Az EU-ban a közösségi megállapodás szerint szabad áruforgalom van. Mutasd már meg nekem, hogy milyen törvényt hoztak ez ellen Angliában.

3. Milyen tőkével akarják finanszírozni a gazdasági és a mezőgazdasági növekedést Magyarországon?



Figy Efit, tőled nem igazán van szükségem megerősítésre, nem ismerlek téged, nem tudom milyen végzettségeid vannak, sem azt hogy milyen ember vagy, sem azt hogy te ítélkezel az értelmességről...
A kettőnk közti lekezelő hangnemet te kezdted, de legyen, igazából nem hat meg.
Nehezen akar leesni, illetve nem akar, amit az előbb is írtam, hogy ezeket a válaszokat kérdéseidre tőlem nem kaphatod meg.
"Nevetséges ez, Norbi. Legalább gondolg végig, mielőtt leírod." sztem ezt Vona Gáborral beszéld meg, ha jól tudom ők készítettek egy felmérést Oroszo. és Kína export igényeiről... de te biztosan jobban tudod, ki hol merre járt és mi alapján határoz meg esetleges opciókat.
2es szabad áruforgalom : megint csak újságokat kell alapul vegyek, ő szerintük lehetséges a korlátozás szted nem...
Ezt így fölösleges folytatni, de ezt már 10 posttal ezelőtt is elmondtam, de csak kötözködsz  :-\
A postjaid alapján itt te garanciát keresel, az avatarod szerint, nincs garancia semmire, tehát tiszta sor, hogy kötekszel.
Még fél órát melózom, ha szeretnél még egy hozzászólást, akkor siess!

szekönd editör mentes felhasználó

2009. Június 05. - 14:49:46
Válasz #1510
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Jó legyen, majd megkérdezem inkább ezeket Vona Gábor-tól.

A hozzászólásaidból úgy tünt, hogy Te is meg tudod válaszolni ezeket a kérdéseket.

Bár nem tudom, hallottál-e arról a Kínai hónapról, ahol csak magyarok állítottak ki stb. Gordon és Feri szervezte 1 vagy 2 éve, már nem emlékszem, "nagyon sikeres volt". A folyamatos 8 éve tartó orosz baráti tárgyalásokat meg ne is említsem.
Úgy látszik, hogy Vona Gábor is arra akar kapirgálni amerre Feriék. A siker is kb annyira potens.

Mindegy...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 14:56:37
Válasz #1511
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Egyébként a célom, Norbi, egyáltalán nem az volt, hogy megsértselek vagy lekezelő legyek veled, hanem, ha megnézed a belépő hozzászólásomat, akkor leírtam a benyomásomat a Jobbik-ról és vártam volna némi értelmes magyarázatot egy olyan embertől itt a fórumon, aki látszólag közel áll a Jobbikhoz.

E helyett csak viccelődni kezdtél és személyeskedni, de én sem akarok erről vitázni tovább.
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 15:23:34
Válasz #1512
Nem elérhető

FirstLady


Ha már logika és multik, kérdeznék én is...
Ha a multiknak mondjuk csak magyar árut lehetne árulni (nyilván drágább lesz, mint az import), ellenben az embereknek egyre kevesebb pénze lesz, akkor mi a franc történik? (pl. megveszik és éhezni fognak hó végén, vagy hisztizni fognak, hogy eddig ezt 100 forintért vettem, miért kényszerítenek arra, hogy mostantól 150-200-ért vegyem? = követelni fogják, hogy szorítsák lejjebb az árakat... hogyan lehet ez? ha az állam "támogatja" = azaz irány vissza a kommunizmusba)

Plusz a multik hány embert foglalkoztatnak? és ha netán megszűnnének (nem fognak, tudom!), akkor ki vállalná be ezen emberek munkáltatását?

Az a baj, a mezőgazdasággal is, hogy túltermeltek a termelők, aztán borogatták kifelé, mert a kutyának sem kellett... plusz ezen termékeket "érdekes módon" általában drágábban sikerül megtermelniük, előállítaniuk mint máshol... a hiánycikkek termelésére pedig alkalmatlanok... szóval a mezőgazdaság "fellendítése" is csak hiú ábránd...

szerintem ;)

"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Június 05. - 15:40:47
Válasz #1513
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Ha már logika és multik, kérdeznék én is...
Ha a multiknak mondjuk csak magyar árut lehetne árulni (nyilván drágább lesz, mint az import), ellenben az embereknek egyre kevesebb pénze lesz, akkor mi a franc történik? (pl. megveszik és éhezni fognak hó végén, vagy hisztizni fognak, hogy eddig ezt 100 forintért vettem, miért kényszerítenek arra, hogy mostantól 150-200-ért vegyem? = követelni fogják, hogy szorítsák lejjebb az árakat... hogyan lehet ez? ha az állam "támogatja" = azaz irány vissza a kommunizmusba)

Plusz a multik hány embert foglalkoztatnak? és ha netán megszűnnének (nem fognak, tudom!), akkor ki vállalná be ezen emberek munkáltatását?

Az a baj, a mezőgazdasággal is, hogy túltermeltek a termelők, aztán borogatták kifelé, mert a kutyának sem kellett... plusz ezen termékeket "érdekes módon" általában drágábban sikerül megtermelniük, előállítaniuk mint máshol... a hiánycikkek termelésére pedig alkalmatlanok... szóval a mezőgazdaság "fellendítése" is csak hiú ábránd...

szerintem ;)



Lédi,

Fejezd be a fantáziálást. Túl sok kávét iszol.  ;D :D
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 15:41:52
Válasz #1514
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
Az igazságot csak Én tudom :D