2024. Június 05. - 00:31:55
Bodybuilding.hu Fórumok

Szavazás

Mit tippelsz, kire szavazol a választásokon?

Kormányváltók
Fidesz
Jobbik
Egyéb töltelékpártok

Szerző Téma: Politika  (Megtekintve 403284 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

2009. Június 05. - 15:47:58
Válasz #1515
Nem elérhető

Gabe


Azért a 6-700Ft-os 125g-os spanyol málna elég erős, mikor itthon ki sem bírod irtani, mert újra megterem!
De legyen a mi emberünk Gusztos Petya az érettségi bizonyítványával!  :-!
"Yeah buddy, light weight baby!"

2009. Június 05. - 16:03:08
Válasz #1516
Nem elérhető

efitmaster

Adminisztrátor
Egyébként még a magyar piac védelme témában:

Az EU-ban a szabad áruforgalom, a közösségi megállapodás szerint, csak 1-2 meghatározott módon korlátozható egy tagország által. Emberi egészség védelme, műtárgyvédelem stb hasonló...De semmilyen olyan módon nem, hogy a piac védelme.
A demagóg embereket viszont lehet hülyíteni a végletekig a magyar piac védelmével stb...

Jó minőségű magyar árú megfelelő áron. Ez az egyetlen dolog, ami képes lenne megvédeni a magyar piacot a magyar áruknak. De ez csak fantazmagória...
"Gyerekek, ne írjatok nekem privátokat kérdésekkel, mert még nem vagyok nyugdíjas és nincs időm válaszolni rájuk. Majd 25 év múlva! Thanx! " - efitmaster és anonym alcoholic

"Csak azok érhetnek el valaha is nagyot, akik mernek nagyot bukni" --Robert Francis Kennedy

"Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még csak a cipőjét húzza"

2009. Június 05. - 16:07:00
Válasz #1517
Nem elérhető

Bubee


A suszter meg maradjon a kaptafánál legyen szíves  ::)

Mi van akkor, ha ma nem húzóágazat? Hát persze h nem az, mert lehetetlenné teszik. Igenis húzóágazat volna, HA mindenki azt akarná. A hazai mezőgazdaságban és élelmiszeriparban brutális potenciál volna. HA minden megfelelően működne, akkor nem kellene nekünk fagyasztott dán sertéshús - ami persze nem rossz minőségű, de nem volna rá szükség akkor sem -, meg kit tudja milyen minőségű egyéb mezőgazdasági termék. Ez az ország már régen önellátó lehetne, SŐT komoly export teljesítményre volna képes még ezen felül is.

A hazai éghajlati és talajadottságok mindent megadnak ahhoz, h itt, helyben kiváló minőségű alapanyagot és végső soron élelmiszert lehessen előállítani. Bár az éghajlati viszonyok kezdenek megváltozni erősen negatív irányban (szárazság), az öntözést bizony kiválóan meg lehetne oldani, míg máshol már kevésbé. Ennek ellenére az öntözött terület borzasztóan csekély, mert senkinek nincs rá tőkéje h kiépítse a rendszert. A törekvés megvan, de az kevés.

A kutatás-fejlesztés területén a világ sokat köszönhet Magyarországnak. Csak h ne menjek túl messzire, h hangzik az h mondjuk az írek az USA-ba mentek ahhoz h valamilyen technológia után nézzenek és maguk az amerikaiak küldték őket hozzánk, mondván itt találják a megfelelő szakembereket! Ez nem kis szó!

Örömmel látom, h már akadnak olyan - konkrétan - tejtermelő gazdák akik ugyan nem adják oda a kereskedőknek a tejet, hanem a sarkukra állnak és tejautomatákba invesztálnak, ezáltal létrehozva a saját kiskereskedelmi egységeiket  ****:))))))

Persze ez már OFF, csak leírtam.

A lényeg h Magyarországnak a mezőgazdaság és az élelmiszeripar a húzóágazata! Kész és pont!
Az ellentmondó részeket pirossal kiemeltem.
A zöld résszel egyet értek, mint mondtam én ebben látom a jövőt.

Gratulálok, látom a lényeget ragadtad meg  !+"% Tudom jól h mit írtam, nem kell kiemelni semmit.

Amúgy sem igazán értem h miért ezt emelted ki. Nem azon kell lovagolni h jelenleg mi a helyzet, hanem h régen mi volt és h mi LEHETNE. Marhára nem érdekel h jelenleg 5% a primer szektor "részesedése", meg van az oka. Engem az érdekel h mi lehetne és h mi volt. Ugrálhatunk itt most a jelenben, marhára feleslegesen. Gyanítom h manapság nem fog visszatérni a régi szép idő. Bár optimistán kell hozzáállni.

Engem az foglalkoztat h a nemzeti jövedelem 62%-át is adta már a mezőgazdaság. Upsz  ::) Méghogy nem LEHETNE húzóágazat  ;D

Néhány olvasnivaló Johnnyx számára:

http://mek.niif.hu/02100/02185/html/322.html
http://mek.niif.hu/02100/02185/html/323.html
http://mek.niif.hu/02100/02185/html/324.html

Lédi

A termelők azért öntözték ki a tejet, meg a dinnyét a multik elé, mert ők így demonstráltak az alacsony (pofátlanul alacsony) átvételi ár miatt. Még ha azon az áron el is adták volna a terményt, akkor se tudták volna fedezni a kiadásaikat - hiszen az önköltségen jóval alul teljesítettek volna. Persze én ezzel nem értek egyet, hiszen így vagy úgy azért el lehetett volna inkább adni, mintsem kidobni. De ezt ők így csinálták, így demonstrálták. Túl sokat nem vesztettek vele valószínűleg.

Számodra a következőt ajánlanám elolvasásra: http://www.tejtermek.hu/up/doc_news/kozlemeny%20magyar%20elelmiszer_4dc86e00.doc

És a tavalyi év elemzése: http://209.85.129.132/search?q=cache:v1-Mn5VMC1UJ:www.csmak.hu/public/download.php%3Ffile_id%3D499+mez%C5%91gazdas%C3%A1g+2008&cd=1&hl=hu&ct=clnk&gl=hu&client=firefox-a
Satrap Espressobar - Kávékorzó.hu - Kávéológia @ Index

2009. Június 05. - 16:08:31
Válasz #1518
Nem elérhető

George


2009. június 5. A politika napja a fórumon :D Jól bírjátok ;D

2009. Június 05. - 16:23:57
Válasz #1519
Nem elérhető

FirstLady


Bubi, ne idegejjé, hogy tejről kell olvasnom, én tejcukor érzékeny vagyok, mi lesz, ha kijön az allergiám? ****:))) ****:))) ****:))) ****:))) ****:)))

persze ez csak vicc... 8-)
De szerinted miért lehet az, "áron alul" akarták a multik megvenni? mert akkor veszik meg, csak ha a termelő olcsóbban adja, mint az eddigi beszállító (ld. piacgazdaság). Hogy' teheti meg az eddigi beszállító, hogy olcsóbban adja? mert olcsóbban állította elő... pech...

Egyébként mielőtt most az jön, hogy derosszfej vagyok, hogy nem veszek magyar terméket... DE! veszek, ha olyan árban és minőségben van, mint amilyet én elvárok, de legalábbis olyan, mint amilyet eddig megkaptam.

Most csekkoltam egy osantúra után, hogy milyen százalékban vettem magyar-, ill. importterméket: jelentem minden, ami nem kozmetikum (sampon, balzsam, dezodor, fogkrém) azok 1 kivételével MIND magyar termékek voltak... ami nem, az egy tej nélküli tejpor (Lengyelországból) ;)

"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Június 05. - 16:30:43
Válasz #1520
Nem elérhető

Prod

Globális moderátor
2009. június 5. A politika napja a fórumon :D Jól bírjátok ;D

Nincs sok hátra, hamarosan kampánycsend  ;D

2009. Június 05. - 16:31:14
Válasz #1521
Nem elérhető

George


2009. június 5. A politika napja a fórumon :D Jól bírjátok ;D

Nincs sok hátra, hamarosan kampánycsend  ;D
Remélem addig zárva lesz a topik ***)))

2009. Június 05. - 16:34:04
Válasz #1522
Nem elérhető

FirstLady


2009. június 5. A politika napja a fórumon :D Jól bírjátok ;D

Nincs sok hátra, hamarosan kampánycsend  ;D
Remélem addig zárva lesz a topik ***)))
A modik zárás után is tudnak írni ***))) ;D
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Június 05. - 16:37:09
Válasz #1523
Nem elérhető

George


2009. június 5. A politika napja a fórumon :D Jól bírjátok ;D

Nincs sok hátra, hamarosan kampánycsend  ;D
Remélem addig zárva lesz a topik ***)))
A modik zárás után is tudnak írni ***))) ;D
Na ezt kifelejtettem az utálkozós topikban a moderátoros hozzászólásomból :angry:

2009. Június 05. - 16:37:26
Válasz #1524
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Oh my God...ennél a topiknál még a Sustanon Therapy-nak is több értelme van!  !+"%


 ;D ;D ;D
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 05. - 16:39:23
Válasz #1525
Nem elérhető

FirstLady


2009. június 5. A politika napja a fórumon :D Jól bírjátok ;D

Nincs sok hátra, hamarosan kampánycsend  ;D
Remélem addig zárva lesz a topik ***)))
A modik zárás után is tudnak írni ***))) ;D
Na ezt kifelejtettem az utálkozós topikban a moderátoros hozzászólásomból :angry:
****) :-* 8-)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady


2009. Június 05. - 17:14:19
Válasz #1526

SheHulk

Vendég
Oh my God...ennél a topiknál még a Sustanon Therapy-nak is több értelme van!  !+"%


 ;D ;D ;D

 ****:)))))) Łł= ****)

2009. Június 05. - 17:18:40
Válasz #1527
Nem elérhető

Steve Namat

VIP Member
Oh my God...ennél a topiknál még a Sustanon Therapy-nak is több értelme van!  !+"%


 ;D ;D ;D

 ****:)))))) Łł= ****)
Mivel Deddy még megváltozhat(ott) a pofázásunktól...de az ország nem fog. Időpocsékolás felsőfokon.
GYURMA FOREVER: http://www.youtube.com/watch?v=AtCbp1kx41M
www.facebook.com/HammerHungarian
"All that we are is the result of what we have thought."

2009. Június 05. - 18:18:32
Válasz #1528
Nem elérhető

Johnnyx


Bubee-nak: én egy szóval nem állítottam, hogy korábban - még az 50-es évek előtt - nem volt húzóágazat a mezőgazdaság. Csak annyit mondtam, hogy ma már nem az, legalábbis Magyarországon és a fejlett országokban. Az afrikai országok többségében viszont még mindig az, mert ők a gazdasági fejlődés egy korábbi szakaszában vannak. Minden fejlett országban lezajlott a szektorok átrétegződése, melynek értelmében a primer után a szekunder (ipar), majd a tercier szektor (szolgáltatás és valaki a K+F-et is ide sorolja) vált húzó ágazattá. Következésképpen a mezőgazdaságot lehetne fejleszteni, jobban kiaknázni a lehetőségeit (mert az tény, hogy Magyarországnak rendkívül előnyös természeti adattságai vannak), összességében fellendíteni, de húzóágazat nem lehet és nem is kell lennie.
Olvasnivaló: http://geography.hu/mfk2004/mfk2004/phd_cikkek/locsei_hajnalka.pdf

Lady: teljesen igazad van, az Unióban valóban túltermelés van elsősorban a mezőgazdasági termékekból. Az egyik legroszabb helyzetben a szőlő-bor ágazat van túltermelés tekintetében, viszont ebből a szempontból Magyarország pont jó helyzetben van. A szőlő-bot ágazat uniós támogatásának nagy részét Magyarország kapja. A túltermelés csak ésszerű megegyezéssel oldható meg szerintem, pl. mi viszünk ki bort és hozunk be tejtermékeket --> így (nagyon sarkítva) ők kevesebb bort állítanak elő, mi pedig kevesebb tejet.

Na mostmár átmegyek az edzésnaplómba inkább és foglalkozok kicsit a testépítéssel is.
Egyetek zabot!

2009. Június 05. - 18:23:15
Válasz #1529
Nem elérhető

FirstLady


Bubee-nak: én egy szóval nem állítottam, hogy korábban - még az 50-es évek előtt - nem volt húzóágazat a mezőgazdaság. Csak annyit mondtam, hogy ma már nem az, legalábbis Magyarországon és a fejlett országokban. Az afrikai országok többségében viszont még mindig az, mert ők a gazdasági fejlődés egy korábbi szakaszában vannak. Minden fejlett országban lezajlott a szektorok átrétegződése, melynek értelmében a primer után a szekunder (ipar), majd a tercier szektor (szolgáltatás és valaki a K+F-et is ide sorolja) vált húzó ágazattá. Következésképpen a mezőgazdaságot lehetne fejleszteni, jobban kiaknázni a lehetőségeit (mert az tény, hogy Magyarországnak rendkívül előnyös természeti adattságai vannak), összességében fellendíteni, de húzóágazat nem lehet és nem is kell lennie.
Olvasnivaló: http://geography.hu/mfk2004/mfk2004/phd_cikkek/locsei_hajnalka.pdf

Lady: teljesen igazad van, az Unióban valóban túltermelés van elsősorban a mezőgazdasági termékekból. Az egyik legroszabb helyzetben a szőlő-bor ágazat van túltermelés tekintetében, viszont ebből a szempontból Magyarország pont jó helyzetben van. A szőlő-bot ágazat uniós támogatásának nagy részét Magyarország kapja. A túltermelés csak ésszerű megegyezéssel oldható meg szerintem, pl. mi viszünk ki bort és hozunk be tejtermékeket --> így (nagyon sarkítva) ők kevesebb bort állítanak elő, mi pedig kevesebb tejet.

Na mostmár átmegyek az edzésnaplómba inkább és foglalkozok kicsit a testépítéssel is.
Egyet értek veled, és a példáddal élve: csak amíg "mi" magyar termelők csakazért is tejterméket akarunk előállítani, nem bort, addig nagyon-nagyon nehéz ügy lesz ez :)
De tényleg, nem ellent mondok neked, csak kiegészítés, a mondataiddal teljesen egyet értek :)
"Don't insult my intelligence!"- Firstlady 24 c. sorozat.

FirstLady