2024. Június 08. - 21:52:19
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Bodybuilding Chat  (Megtekintve 727870 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

2010. Június 04. - 12:14:48
Válasz #3180
Nem elérhető

pmiller06


A zab alkalmatlan edzés után! Ezt már sok okos ember leírta, bizonyította mérési eredményekkel is... Waxy maize, vitargo, maltodextrin ha nincs más, dextróz. Naturál szinten 0,8g-1g x tskg kb az ajánlott.

2010. Június 04. - 12:17:34
Válasz #3181
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
A zab alkalmatlan edzés után! Ezt már sok okos ember leírta, bizonyította mérési eredményekkel is... Waxy maize, vitargo, maltodextrin ha nincs más, dextróz. Naturál szinten 0,8g-1g x tskg kb az ajánlott.

Ígyígy. Pont 100g CH-t teszek az edzés utánimba...mert számomra naturál szinten ennyi az ajánlott mennyiség.  ;D

2010. Június 04. - 12:19:05
Válasz #3182
Nem elérhető

God Vazzeg


Diétánál milyen szénhidrátot javasoltok edzés utánra? (nem tápkiegre gondolok)
Ahány edző annyi vélemény.... ????...

Szigorú magánvélemény: engem a zab nagyon jól tölt  8)

Akkor ebben is egyezünk, de hallottam olyan véleményt hogy mehet 150g körüli dextróz diéta alatt is ilyenkor.... :o
Hát nemtom..

Dextróztól én bekómáznék szerintem..

2010. Június 04. - 12:20:29
Válasz #3183
Nem elérhető

God Vazzeg


A zab alkalmatlan edzés után! Ezt már sok okos ember leírta, bizonyította mérési eredményekkel is... Waxy maize, vitargo, maltodextrin ha nincs más, dextróz. Naturál szinten 0,8g-1g x tskg kb az ajánlott.

Vitargot még nem próbáltam, de dextróz/malto nekem alkalmatlan edzés utána mert rosszul vagyok tőle. Biztos egyénfüggő  ;-oo-;

2010. Június 04. - 12:25:19
Válasz #3184
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
A zab alkalmatlan edzés után! Ezt már sok okos ember leírta, bizonyította mérési eredményekkel is... Waxy maize, vitargo, maltodextrin ha nincs más, dextróz. Naturál szinten 0,8g-1g x tskg kb az ajánlott.

Vitargot még nem próbáltam, de dextróz/malto nekem alkalmatlan edzés utána mert rosszul vagyok tőle. Biztos egyénfüggő  ;-oo-;


Ezért kell olyat keresni, amitől nem leszel rosszul, és még gyorsan vissza is tölt. Egyik szerencsére nem zárja ki a másikat, rengeteg lehetőség van már. Ki kell próbálgatni kinek mi működik, de az alapelveket figyelembe véve.

2010. Június 04. - 12:26:00
Válasz #3185
Nem elérhető

pmiller06


csökkenő a sorrend..wazy maize a legjobb, és a legjobban tolerálható is szerintem...(Balu, nálatok lesz Flüd?) aztán a vitargo és végül a malto meg a dextróz

2010. Június 04. - 12:31:09
Válasz #3186
Nem elérhető

NM


Mivel a kérdésemben írtam, hogy lehetőleg nem tápkiegekre lennék kíváncsi, így amit találtam edzés utánra:

- corn flakes
- fehér pékárú
- pufirizs
- szőlőcukor

A dextróz engem is gallyra vág, olyan lesz a gyomrom, mintha hypot ittam volna.

2010. Június 04. - 12:31:25
Válasz #3187
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
csökkenő a sorrend..wazy maize a legjobb, és a legjobban tolerálható is szerintem...(Balu, nálatok lesz Flüd?) aztán a vitargo és végül a malto meg a dextróz

Remélem a köv. nagyobb Dyma szállítmánnyal érkezik...Waxy párti vagyok én is.

2010. Június 04. - 12:34:32
Válasz #3188
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Mivel a kérdésemben írtam, hogy lehetőleg nem tápkiegekre lennék kíváncsi, így amit találtam edzés utánra:

- corn flakes
- fehér pékárú
- pufirizs
- szőlőcukor

A dextróz engem is gallyra vág, olyan lesz a gyomrom, mintha hypot ittam volna.

Nem véletlenül az edzés utáni turmix a legfontosabb. Ezt nem tudok felváltani szilárd kajával, mivel sehogy nem fog neked olyan gyorsan felszívódni, és visszatölteni, mint egy erre kifejlesztett kiegészítő. Sajnos ez van.
Aztán persze mindenki maga dönti el, hogy mennyire megy bele a dolgokba. Én csak azt mondom, hogy van egy jobb választási lehetőség is.

2010. Június 04. - 12:37:17
Válasz #3189
Nem elérhető

NM


Mivel a kérdésemben írtam, hogy lehetőleg nem tápkiegekre lennék kíváncsi, így amit találtam edzés utánra:

- corn flakes
- fehér pékárú
- pufirizs
- szőlőcukor

A dextróz engem is gallyra vág, olyan lesz a gyomrom, mintha hypot ittam volna.

Nem véletlenül az edzés utáni turmix a legfontosabb. Ezt nem tudok felváltani szilárd kajával, mivel sehogy nem fog neked olyan gyorsan felszívódni, és visszatölteni, mint egy erre kifejlesztett kiegészítő. Sajnos ez van.
Aztán persze mindenki maga dönti el, hogy mennyire megy bele a dolgokba. Én csak azt mondom, hogy van egy jobb választási lehetőség is.

Tiszta sor. Minden anyagiak kérdése. Én most pl csak a fehérjékre tudok nagyobb összeget áldozni, ezért a ch-t másból oldom meg. Ha lesz rá keret, más lesz a menyasszony fekvése is  ;)

2010. Június 04. - 12:42:39
Válasz #3190
Nem elérhető

God Vazzeg


Mivel a kérdésemben írtam, hogy lehetőleg nem tápkiegekre lennék kíváncsi, így amit találtam edzés utánra:

- corn flakes
- fehér pékárú
- pufirizs
- szőlőcukor

A dextróz engem is gallyra vág, olyan lesz a gyomrom, mintha hypot ittam volna.

Nem véletlenül az edzés utáni turmix a legfontosabb. Ezt nem tudok felváltani szilárd kajával, mivel sehogy nem fog neked olyan gyorsan felszívódni, és visszatölteni, mint egy erre kifejlesztett kiegészítő. Sajnos ez van.
Aztán persze mindenki maga dönti el, hogy mennyire megy bele a dolgokba. Én csak azt mondom, hogy van egy jobb választási lehetőség is.

Tiszta sor. Minden anyagiak kérdése. Én most pl csak a fehérjékre tudok nagyobb összeget áldozni, ezért a ch-t másból oldom meg. Ha lesz rá keret, más lesz a menyasszony fekvése is  ;)

Ugyanígy vagyok vele sajnos  :-\

2010. Június 04. - 12:42:57
Válasz #3191
Nem elérhető

pmiller06


Mivel a kérdésemben írtam, hogy lehetőleg nem tápkiegekre lennék kíváncsi, így amit találtam edzés utánra:

- corn flakes
- fehér pékárú
- pufirizs
- szőlőcukor

A dextróz engem is gallyra vág, olyan lesz a gyomrom, mintha hypot ittam volna.

egyszerűen lassítja a fehérje felszívódását! hiába ch.. nem okoz olyan inzulinreakciót, mint az eddig említett termékek. na meg ottvan a zsír, a rost....ha jön flüd gondolom 5-6 ezer forint lesz és 1,88kg. ha vesszük a 112 kg-os súlyodat és megszorozzuk 0,8-al az nagyjából 100g. szóval 18-19 edzésre elég.. az edzésenként 300 forint. ez az alaphoz tartozik. megint nem oltalak, de ha ez nincs meg, szerintem felelőtlenség más cuccokra pénzt költeni

2010. Június 04. - 12:43:55
Válasz #3192
Nem elérhető

God Vazzeg


Mivel a kérdésemben írtam, hogy lehetőleg nem tápkiegekre lennék kíváncsi, így amit találtam edzés utánra:

- corn flakes
- fehér pékárú
- pufirizs
- szőlőcukor

A dextróz engem is gallyra vág, olyan lesz a gyomrom, mintha hypot ittam volna.

egyszerűen lassítja a fehérje felszívódását! hiába ch.. nem okoz olyan inzulinreakciót, mint az eddig említett termékek. na meg ottvan a zsír, a rost....ha jön flüd gondolom 5-6 ezer forint lesz és 1,88kg. ha vesszük a 112 kg-os súlyodat és megszorozzuk 0,8-al az nagyjából 100g. szóval 18-19 edzésre elég.. az edzésenként 300 forint. ez az alaphoz tartozik. megint nem oltalak, de ha ez nincs meg, szerintem felelőtlenség más cuccokra pénzt költeni

És ezt te diétában is javaslod?  ::)

2010. Június 04. - 12:48:44
Válasz #3193
Nem elérhető

pmiller06


Az edzés előtti és utáni ch a legfontosabb!!! Edzés utáni turmixba gyors ch-t érdemes rakni! Edzés utáni turmixba akkor nem raknék wazy maize-t ha ch ürítést csinálnék. De olyat én sosem fogok, mert nincsenek versenyzői ambícióim. Ezer tudományosan alátámasztott tanulmány van, hogy az edzés utáni időpont az, amikor a szervezeted a legjobban tudja hasznosítani a ch-t. Ezt a lehetőséget felelőtlenség elhalasztani véleményem szerint.

2010. Június 04. - 12:50:46
Válasz #3194
Nem elérhető

Balu

Globális moderátor
Mivel a kérdésemben írtam, hogy lehetőleg nem tápkiegekre lennék kíváncsi, így amit találtam edzés utánra:

- corn flakes
- fehér pékárú
- pufirizs
- szőlőcukor

A dextróz engem is gallyra vág, olyan lesz a gyomrom, mintha hypot ittam volna.

Nem véletlenül az edzés utáni turmix a legfontosabb. Ezt nem tudok felváltani szilárd kajával, mivel sehogy nem fog neked olyan gyorsan felszívódni, és visszatölteni, mint egy erre kifejlesztett kiegészítő. Sajnos ez van.
Aztán persze mindenki maga dönti el, hogy mennyire megy bele a dolgokba. Én csak azt mondom, hogy van egy jobb választási lehetőség is.

Tiszta sor. Minden anyagiak kérdése. Én most pl csak a fehérjékre tudok nagyobb összeget áldozni, ezért a ch-t másból oldom meg. Ha lesz rá keret, más lesz a menyasszony fekvése is  ;)

Persze, ezért is írtam, hogy mindenki maga dönti el, mennyire megy bele a dolgokba, vagy mennyire tud belemenni.