2024. Május 23. - 09:32:25
Bodybuilding.hu Fórumok

Szerző Téma: Lantos Johnny "The Master" segít ebben a topikban!!!  (Megtekintve 231779 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

2008. Június 19. - 20:37:30
Válasz #510
Nem elérhető

hopika


Élj természetesen:Sex,Drugs 'n' R'n'R!!!
Már két zenekaromnak van weblapja:
www.hopika.hu és www.zahonyunplugged.hu
NE kérj tanácsot szteroid ügyben,mert NEM értek hozzá!

2008. Június 19. - 20:39:40
Válasz #511
Nem elérhető

bandus


Szia Johnny!
Végre sikerült olyan nyári munkát kerítenem, ami mellett edzeni is tudok majd, és az edzéstervem összeállításában kérném a segítségedet. Az elkövetkezendő két hónapban, meg talán még a szeptembert is ide sorolnám a következőek lennének a céljaim:
- a lábamat egészen eddig elhanyagoltam, így mindenképp fel szeretném hozni valamelyest
- így vagyok az alsó hátizmokkal is. ezekre, illetve a hát vastagságára szeretnék jobban rámenni ebben az időszakban

most ezek az elsődleges feladatok, ennek fényében hogyan lehetne a legjobban összehozni egy 3 (vagy 4) napos edzéstervet? illetve a kritikus részekre, főleg a hátra milyen gyakorlatokat javasolnál?
ha ez segít, akkor be tudok zúrni pár béna telósképet a mostani formámról:
http://img78.imageshack.us/img78/1731/picture068ef1.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/5815/picture069dk1.jpg
http://img137.imageshack.us/img137/3755/picture070hi8.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/7092/picture071vw3.jpg
OK...megszerkesztjük ;)

Köszi :-){
nekem a következő az elképzelésem a felosztásról:
mell-váll
hát
láb

namost ide hogyan szúrnád be a kart? vagy azt tegyem teljesen külön napra?
hátra pedig milyen gyakorlatokat javasolnál, hogy javuljon a vastagsága? a felhúzás hiperhajlítás és az evezáseken kívül szükséges még valami? illetve a húzódzkodást nem szeretném elhanyagolni.
hirtelen ennyi jut eszembe :)
köszi a segítséget :-){
"200 Danabolnak magában nem állnék neki,de tény,hogy a methandrostenolonnak az izomépítő hatását érdemes kihasználni legalább 1x-az életben..." by player

2008. Június 20. - 18:12:46
Válasz #512
Nem elérhető

Arelius


Szia Johny! :)

Zaklatnalak egy par kerdessel ha nem banod :)

Magamrol csak annyit hogy kozepes anyagcserevel rendelkezem es kisebb nagyobb kihagyasokkal 11 eve vagyok szerlmes a vasakba.

Szal a fogyasztas 2/3-nal tartok 50gram ch naponta ugyerzem eljott az ideje egy kis toltogetesnek.
6nap 50gram ch a lenmagolajt ilyenkor felviszem 3 evokanalra.7ik nap 300gram osszetett ch.
jonak tunnik igy?

A ch toltest te szemelyszerint kizarolag csak osszetett ch-val oldod meg vagy van egy kis egyszeru ch is? (persze nem a csalonapra gondolok)

A reggelimet ket fele osztom aerob elott isolatum,bcaa,glutamin,lenmagolaj,beta alinine +stimulansok:yohimbe,coff,carnitin kozvetlen 1 ora aerob utan zabpehely+vitaminok,asvanyanyagok,izuletvedok.

Arra gondoltam hogy az isolatumot atrakom zabpehelyhez kardio utan.igy marad kajanak csak az aminok meg a lenmagolaj elotte csak feltem az evek allat osszekuporgatot izom"tomegem".
Az is dilemat okoz hogy a hol legyen lenmagolaj termogen ugye de lasitja a feherjek felszivodasat ha jol tudom.

meg egy utolso kerdes az extrem tul sok feherje utban lehet a fogyasnak?

valaszaidat elore is koszonom.
K.G.B.

2008. Június 22. - 21:08:47
Válasz #513
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Szia Johny! :)

Zaklatnalak egy par kerdessel ha nem banod :)

Magamrol csak annyit hogy kozepes anyagcserevel rendelkezem es kisebb nagyobb kihagyasokkal 11 eve vagyok szerlmes a vasakba.

Szal a fogyasztas 2/3-nal tartok 50gram ch naponta ugyerzem eljott az ideje egy kis toltogetesnek.
6nap 50gram ch a lenmagolajt ilyenkor felviszem 3 evokanalra.7ik nap 300gram osszetett ch.
jonak tunnik igy?

A ch toltest te szemelyszerint kizarolag csak osszetett ch-val oldod meg vagy van egy kis egyszeru ch is? (persze nem a csalonapra gondolok)

A reggelimet ket fele osztom aerob elott isolatum,bcaa,glutamin,lenmagolaj,beta alinine +stimulansok:yohimbe,coff,carnitin kozvetlen 1 ora aerob utan zabpehely+vitaminok,asvanyanyagok,izuletvedok.

Arra gondoltam hogy az isolatumot atrakom zabpehelyhez kardio utan.igy marad kajanak csak az aminok meg a lenmagolaj elotte csak feltem az evek allat osszekuporgatot izom"tomegem".
Az is dilemat okoz hogy a hol legyen lenmagolaj termogen ugye de lasitja a feherjek felszivodasat ha jol tudom.

meg egy utolso kerdes az extrem tul sok feherje utban lehet a fogyasnak?

valaszaidat elore is koszonom.

No..A túl sok fehérje ,hogy útban lenne e a fogyásnak(gondolom szálkásságot értettél fogyás alatt)?Ez így nem igaz,de a nem megfelelő minőségű fehérje igen.Vagy olyan is előfordult már hogy mondjuk egy "nehezebb jellegű hús"(pl egy fogyasztás vége felé akár a csirkemell is ide tartozhat) beleköt az emberbe,lelassíthatja az anyagcserét.Ezt rengeteg versenyző tapasztalta már és amikor változtat és másból viszi be e fehérjét megindul ismét a gyorsabb anyagcserefolyamat.De jó minőségű,ügyesen összeválogatott fehérjéből és megfelelően bevitt rostokkal,kevés ch-val garantált a szálkás külső...
Amit írtál azok sztem megállják a helyét a pozitív változáshoz @:-)
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Június 22. - 21:13:53
Válasz #514
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Szia Johnny!
Végre sikerült olyan nyári munkát kerítenem, ami mellett edzeni is tudok majd, és az edzéstervem összeállításában kérném a segítségedet. Az elkövetkezendő két hónapban, meg talán még a szeptembert is ide sorolnám a következőek lennének a céljaim:
- a lábamat egészen eddig elhanyagoltam, így mindenképp fel szeretném hozni valamelyest
- így vagyok az alsó hátizmokkal is. ezekre, illetve a hát vastagságára szeretnék jobban rámenni ebben az időszakban

most ezek az elsődleges feladatok, ennek fényében hogyan lehetne a legjobban összehozni egy 3 (vagy 4) napos edzéstervet? illetve a kritikus részekre, főleg a hátra milyen gyakorlatokat javasolnál?
ha ez segít, akkor be tudok zúrni pár béna telósképet a mostani formámról:
http://img78.imageshack.us/img78/1731/picture068ef1.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/5815/picture069dk1.jpg
http://img137.imageshack.us/img137/3755/picture070hi8.jpg
http://img156.imageshack.us/img156/7092/picture071vw3.jpg
OK...megszerkesztjük ;)

Köszi :-){
nekem a következő az elképzelésem a felosztásról:
mell-váll
hát
láb

namost ide hogyan szúrnád be a kart? vagy azt tegyem teljesen külön napra?
hátra pedig milyen gyakorlatokat javasolnál, hogy javuljon a vastagsága? a felhúzás hiperhajlítás és az evezáseken kívül szükséges még valami? illetve a húzódzkodást nem szeretném elhanyagolni.
hirtelen ennyi jut eszembe :)
köszi a segítséget :-){
Megmondom őszintén hogy én sehova nem tudom berakni a kart ehhez az edzésbeosztáshoz.Képtelen vagyok elhinni,hogy egy nagyon kemény és kimerítő mell edzés után képes lennél egy minőségben és intenzitásban is ugyanolyan kemény válledzést produkálni..
Én pl ezért így állítottam mostanában össze az edzésemet(hátha segít neked is ):
                                                    MELL-BICEPSZ-HAS
                                                    HÁT-TRICEPSZ-VÁDLI
                                                    COMB-VÁDLI
                                                    VÁLL-HAS
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Június 22. - 21:51:06
Válasz #515
Nem elérhető

Arelius


Szia Johny! :)

Zaklatnalak egy par kerdessel ha nem banod :)

Magamrol csak annyit hogy kozepes anyagcserevel rendelkezem es kisebb nagyobb kihagyasokkal 11 eve vagyok szerlmes a vasakba.

Szal a fogyasztas 2/3-nal tartok 50gram ch naponta ugyerzem eljott az ideje egy kis toltogetesnek.
6nap 50gram ch a lenmagolajt ilyenkor felviszem 3 evokanalra.7ik nap 300gram osszetett ch.
jonak tunnik igy?

A ch toltest te szemelyszerint kizarolag csak osszetett ch-val oldod meg vagy van egy kis egyszeru ch is? (persze nem a csalonapra gondolok)

A reggelimet ket fele osztom aerob elott isolatum,bcaa,glutamin,lenmagolaj,beta alinine +stimulansok:yohimbe,coff,carnitin kozvetlen 1 ora aerob utan zabpehely+vitaminok,asvanyanyagok,izuletvedok.

Arra gondoltam hogy az isolatumot atrakom zabpehelyhez kardio utan.igy marad kajanak csak az aminok meg a lenmagolaj elotte csak feltem az evek allat osszekuporgatot izom"tomegem".
Az is dilemat okoz hogy a hol legyen lenmagolaj termogen ugye de lasitja a feherjek felszivodasat ha jol tudom.

meg egy utolso kerdes az extrem tul sok feherje utban lehet a fogyasnak?

valaszaidat elore is koszonom.

No..A túl sok fehérje ,hogy útban lenne e a fogyásnak(gondolom szálkásságot értettél fogyás alatt)?Ez így nem igaz,de a nem megfelelő minőségű fehérje igen.Vagy olyan is előfordult már hogy mondjuk egy "nehezebb jellegű hús"(pl egy fogyasztás vége felé akár a csirkemell is ide tartozhat) beleköt az emberbe,lelassíthatja az anyagcserét.Ezt rengeteg versenyző tapasztalta már és amikor változtat és másból viszi be e fehérjét megindul ismét a gyorsabb anyagcserefolyamat.De jó minőségű,ügyesen összeválogatott fehérjéből és megfelelően bevitt rostokkal,kevés ch-val garantált a szálkás külső...
Amit írtál azok sztem megállják a helyét a pozitív változáshoz @:-)

igen roszulfogamaztam a fogyast termeszetesen szalkasitasra ertettem.

koszontem szepen a valaszt  :-){ 

tehat ha jol ertemeztem akkor tobb hal kevesebb csirke a feherjeturmixot minimalizaljuk a turot meg elhagyjuk.  :)
K.G.B.

2008. Június 22. - 21:51:06
Válasz #516
Nem elérhető

Tus


Szervusz Johnny!

A ciklizációról három módszert emlitettél .
Érdekel miközben az egyes módszereket alkalmazom , az emlitett időhatárokon felül (általad emlitett )visszatérek a kezdeti étrendemhez,
majd miután a súlyom ismét stagnál hozzáfogok a második módszerhez majd ismét a már korábban kialakitott étrend...
A másik opció mikor a módszerek mellett a  megadott időhatárokat betartva  sorban minden fázison végighaladok a kezdetben kialakitott étrend elhagyásával.
Úgy látom a ciklizáció a szállkásitás folyamatának az utolsó heteiben kerül sorra mikorra már lényeges változtatásra van
szükség az étrendben az anyagcseregyorsitáshoz. Nos az első kérdés tulajdonképpen arra vonatkozik hogy mérsékeltebben probálom folytatni a diétát mivel a munkahelyemen és a tanulmányaimban a maximumot fogom nyujtani az elkövetkező hetekben és szükségét érzem annak hogy szellemileg mint testileg kiemelkedően teljesitsek.
A leirt fázisokat úgy gondoltam véghez tudom vinni amellett hogy tudjak produkálni
Hogy látod ez a legeredményesebb eljárás amit ebben a helyzetben tehetek ?

Köszönöm :
Tus
Ha a hang a fejedben hangosabb, mint a velemnyek amik kornyezetedben korbevesznek, akkor mestere vagy az eletednek!

2008. Június 22. - 22:08:32
Válasz #517
Nem elérhető

Tus


Atyauristen ezt vegigolvasni is szörnyű volt!
A kérdésem : Hogyan tudom felpörgetni az anyagcserémet diéta alatt , amellett hogy szellemileg is kimagaslóan tudjak produkálni?

Köszönöm :
Tus
Ha a hang a fejedben hangosabb, mint a velemnyek amik kornyezetedben korbevesznek, akkor mestere vagy az eletednek!

2008. Június 23. - 22:09:27
Válasz #518
Nem elérhető

reload


Szia Johnny!

Kérdésem tárgya egy - az eddigieket olvasva - már érintett téma. A közeljövőben egy alapos szálkásításnak nézek elébe.
A kérdés a következő: edzés után a CH bevitelt (egyszerű CH természetesen, mert mikor, ha nem edzés után) késleltessem, és ha igen mennyire? Gondolom a késleltetésnek az a racionális magyarázata, hogy az edzés stimuláló hatását kihasználva még több kcal-t és egyben zsírt égessünk el.
Szóval közvetlenül edzés után menjen mondjuk fehérje+glutamin és csak később a CH?
Ha igen akkor mennyivel később és egyszerű vagy összetett? Ezzel persze teljesen kilőném az egyszerű CH-t.

Fejtsd ki kérlek ezt egy kicsit részletesen. Sztem. többeket is érint/érdekel.

Köszi

2008. Június 23. - 22:11:59
Válasz #519
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Atyauristen ezt vegigolvasni is szörnyű volt!
A kérdésem : Hogyan tudom felpörgetni az anyagcserémet diéta alatt , amellett hogy szellemileg is kimagaslóan tudjak produkálni?

Köszönöm :
Tus
A lényeg hogy megértettem ;).Elsősorban ha nem eszel szemét kaját,tehát testépítősen(vagy sportolósan étkezel ::)),akkor mindig a sok testmozgás az ami magasabb volumenen tudja működtetni az anyagcserédet.Gondolok itt arra,hogy ha nem tudsz elegendően koncentrálni a mindennapokban ,mert kiesik a szemed az éhségtől,akkor egy megemelt kardió,ill.egy kiegészítő sport elkezdése valószínűleg pozitív lesz és talán még többet is ehetsz <:-).
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Június 24. - 13:29:37
Válasz #520
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
Szia Johnny!

Kérdésem tárgya egy - az eddigieket olvasva - már érintett téma. A közeljövőben egy alapos szálkásításnak nézek elébe.
A kérdés a következő: edzés után a CH bevitelt (egyszerű CH természetesen, mert mikor, ha nem edzés után) késleltessem, és ha igen mennyire? Gondolom a késleltetésnek az a racionális magyarázata, hogy az edzés stimuláló hatását kihasználva még több kcal-t és egyben zsírt égessünk el.
Szóval közvetlenül edzés után menjen mondjuk fehérje+glutamin és csak később a CH?
Ha igen akkor mennyivel később és egyszerű vagy összetett? Ezzel persze teljesen kilőném az egyszerű CH-t.

Fejtsd ki kérlek ezt egy kicsit részletesen. Sztem. többeket is érint/érdekel.

Köszi
Erre is rengeteg variáció létezik.Mivel mindenkinek máshogy jön össze egy csúcsformába hozás,ezért mindenki máshogyan kezeli ezt az edzés utáni ch-s töltögetős balhét...
Elsősorban a tömegnöveléskor és a diéta elején is nagy szolgálatot tesz a glikogén háztartásunknak az edzés utáni közvetlenül bevitt egyszerű ch..De(anyagcserefüggő!!)elképzelhető hogy egy ponton már mégsem tudunk élesedni,nem hozza a várt eredményt,bár gömbölyűbbek vagyunk,de a "mélység " nem tetszik.Ilyenkor lehet egy olyan változást eszközölni,hogy felváltjuk összetett ch-ra(persze a glutaminos tejsavó is játszik),amit természetesen leszámolunk a napi bevihető ch mennyiségünkből...Ha itt is megtorpanást észlelünk,akkor szoktam bevetni az edzés közbeni Vitargo használatát,ami plusz energiát ad az edzés során és nem hagyja kiürülni a glikogén raktárakat.Ezt egy edzés utáni glutaminos tejsavó követi.
És van egy következő lépcső,amit általában mindenki bevet,aki igazán száraz akar lenni,amikor is elhagyjuk már az edzés közbeni és utáni ch-t és az egészet nagy adag glutaminnal helyettesítjük annak érdekében hogy a lehető legtöbb izmot tudjuk megtartani a bemutatóra...Aki idáig eljut annak sok szerencsét a víztelenítéshez  :-!
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Június 24. - 14:01:11
Válasz #521
Nem elérhető

RolandFi


Szia Johnny!
Az lenne a kérdésem,hogy ha nem változna a testsúlyom vagy nem lennék megelégedve a tükörben látott képpel,akkor mit csináljak??Csökkentsem a CH-t vagy inkább emeljem a kardió mennyiségét.Jelenleg 300gr CH van és heti 3x30 perc aerob.
És itt olvasgattam az elöttem lévőket,ezzel kapcsolatban is lenne egy kérdésem:én még fogyaszthatok CH-t edzés után?Még odébb van a verseny ugyebár...
Köszi,Roland

2008. Június 24. - 16:51:02
Válasz #522
Nem elérhető

Lantos Johnny

VIP Member
...amennyiben ez egyszerű ch,akkor válts összetettre,pl.zabpelyhes tejsavó turmixra edzés után...
Még ne csökkentsd le a ch-t,emeld meg a kardiót 3x45 percre =/+'.Még ha jól számolom 20heted van.Sok ez,mégis kevés :(
.."senki sem mondhatja azt,hogy senki..anélkül hogy valaki lenne"
                                                     (MICIMACKÓ)
www.lantosjohnnyfitness.hu

2008. Június 24. - 17:35:58
Válasz #523
Nem elérhető

RolandFi


...amennyiben ez egyszerű ch,akkor válts összetettre,pl.zabpelyhes tejsavó turmixra edzés után...
Még ne csökkentsd le a ch-t,emeld meg a kardiót 3x45 percre =/+'.Még ha jól számolom 20heted van.Sok ez,mégis kevés :(

Rendben van,köszi!!! :-){ :-}
Ja,még valami!!Az edzésnél csináljak szuperszetteket,triszetteket,óriássorozatokat vagy még ráér??Gondolom a nehézsúlyos alapgyakorlatok azok maradjanak izoláló gyakorlatokkal együtt!?!? :-}Na,ezt jól megfogalmaztam.......

2008. Június 24. - 18:41:29
Válasz #524
Nem elérhető

reload


Ahh!

Tökéletes válasz a Mastertől! Hálás köszönet.
Ezt az infót elraktározom.